Rotorama Wasp 5″

Rotorama Wasp má nést myšlenku velmi jednoduchého, lehkého ale i odolného rámu určené primárně pro závodění. Rám vytvořili Petr Homolka a Jakub Toman. A co Jakub o rámu tvrdí?

Jako každý rám Wasp přináší pár novinek. Asi největší změna proti klasickým rámům je že má hybridní styl ramen. To znamená že má prodloužená 5“ ramena vpředu a roztažená 6“ ve vzadu. V praxi to znamená že koptéra lepe drží zatáčkách a při letu na rovince se moc nehřejí motory. Wasp je dělaní na každodenní létaní, a to znamená že je na tom jednoduché pracovat. Stačí vyšroubovat 4 šroubky z horního plata a rovnou pracovat na opravě. Jelikož to je rám dělaní pro mě tak musí také zaručovat nějakou odolnost. 5mm ramena v bumerang stylu zaručují že rám je tak nezlomíte. Ramena jsou primárně dělaní na 2205-2208 motory. Taky kamera je dobře chráněna na rozdíl od většiny rámům s horním platem. Další věc co dělá Wasp super na závodění je že se dá přesně osobně přizpůsobit pomocí 3D tisku, které jsou dostupné online zdarma. A to nejlepší si nechám na konec… váha rámu je pouhých 59g !!! Musím říct, že Petr udělal skvělou práci s konstrukcí. Doufám, že rám nebude dělat radost při letu mě ale i ostaním.

Setup:

Wasp pojme jak velké stacky s roztečí šroubů 30,5×30,5mm, tak i malé 20x20mm stacky. Můj setup na letošní sezónu bude jednoznačně na 6S.

Vrtule používám Gemfan Hurricane 51599 spolu s motory BrotherHobby R6 2207 1750Kv. Stack jsem zvolil malý 20x20mm a to kombinaci Airbot Omnibus F4 Nano V7 spolu s Airbot Furling 4in1 20×20 45A. Má oblíbená kamera je Runcam Racer 2. VTx Unify Nano a přijímač Crossfire micro napájím na Rotorama Led Board V2 a vše se pohodlně vejde do stacku. Baterie používám Acehe 1080mAh 6S.

Video:

Jak se Jakubovi létá s Waspem můžete vidět na tomto videu.

Comments have been closed/disabled for this content.