DCL 2018 – Beijing

Rotorama tým opět zazářil v dalším závodě Drone Champions League a udržel si tak první místo v průběžném pořadí sezóny 2018! Tentokrát se závodilo v Simtai na Velké čínské zdi, nedaleko Pekingu a tým nastoupil ve složení: Jakub Toman, Lukáš Lendvorský, David Svoboda a Jakub Steiner. Závody byly opět napínavé, výkony velmi vyrovnané a kdo viděl finále, musí uznat, že se jednalo o úžasnou podívanou a jedny z nejlepších momentů letošní sezóny a DCL vůbec. Níže už najdete dojmy z celé cesty do daleké Číny od Jakuba Tomana.

Cesta do Číny začala 12 hodinami v letadle. Ve čtvrtek jsme měli trénink, kde jsme se seznámili s tratí. Ve čtvrtek jsme začali s kvalifikaci, kde jsme se po skvělém výkonu kluků umístili na prvním místě. Poprvé, co jsme se dokázali kvalifikovat na prvním místě v DCL. Jinak v pátek jsme v eliminaci postupovali bez značných problémů. V semifinále jsme toho moc nenalítali, protože Nexxblades měli značné problémy s technikou. Nicméně finále vážně stalo za to. Tak napínavé závody jsem ještě v DCL neviděl. Ve finále jsme letěli s Americkým týmem Quad Force One (dále jen QFO). Tentokrát jsme na rozdíl od Madridu ovládli single heats s výsledkem 4-0, takže už před big heatem bylo jasné, že vyhrajeme.

V sobotu jsme taky začali s skvělou kvalifikací a umístili jsme se na druhém místě, hned po QFO. Čtvrtfinále jsme letěli jako v pátek proti Číňanům, s kterými jsme znovu neměli nějak větší problémy a v semifinále jsme se znovu potkali s Nexxblades. Tentokrát jsme měli my problémy s technikou. Jakubovi se nechtěla zaarmovat koptéra (nejspíš kvůli vodě v koptéře), Lukáš podcenil Split S a narval boudou ocelovou tyč, takže udělal z Spearheada jenom Speara 😀 . Dejvovi se málem povedla ta největší Mittnerovina v DCL a mě se bohužel povolila čočka hned po startu, takže moje viditelnost byla snížená tak o 2/3. Bohužel to znamenalo ze Nexxblades měli jistý postup do finále. V sobotu vyhráli Nexxbaldes proti QFO.

Jiank gastronomie v Číně je úžasná. Velká Čínská zeď je také úchvatná (hlavně když jsme měli přístup k části kde nebyli turisti) a Wtown (místo kde jsme závodili) je replika staré čínské vesnice. Vypadalo to, jako kdyby to tam stálo už 2000 let… nádherná architektura. V Číně jsme vybojovali první a třetí místo a to nám zajistilo vedení tabulky o 70 bodů. Letu zdar

Záznam pátečního závodu a to zmíněné fenomenální finále najdete v čase 2:38:17

A záznam ze soboty je tady

No comments have been made. Use this form to start the conversation :)

Leave a Reply