DCL 2018 – Madrid

Závody v býčí aréně Las Ventas, v srdci Madridu byly pro Rotorama tým opět ve znamení trofejí! Středeční klání přineslo bronzovou příčku a ve čtvrtek dokonce stříbro. V celkovém pořadí se tak náš tým dostal do vedení tabulky DCL! Atmosféru a průběh závodu nám tentokrát shrnul Kuba Toman.

Na zahřátí tady máte pěkný video sestřih od Honzy Votavy a hned za ním následují Jakubovy autentické zážitky z celé akce.

Do Madridu jsme přiletěli v pondělí pozdě večer a v úterý nás čekal copter checkin a trenink. Tentokrát jsme copter checkin zvládli mnohem lépe než v Mnichově (kde jsme při něm ještě stavěli koptéry).

Trénink měl začít okolo osmé. Bohužel organizátoři nestihli natáhnout síť přes celý areál, takže se trénink přesunul na středu, před kvalifikaci a závod. Ve středu jsme začali v 11:00 s tréninkem. Tréninky se lítaly v osmi takže to byl docela guláš přežít. Takticky jsem si zvolil na trénink Spearheada V1, abych kdyžtak zničil „pomalejší koptéru“ a dobře jsem udělal, protože ty moje koptéry po tréninku vypadaly, jako kdybych je hodil do drtičky 😀. Celou akci ale provázela nepříjemná věc a to, když se člověk zachytl v síti, tak dostane svojí koptéru zpátky až v Číně, protože nebyl čas je sundávat. Bohužel během tréninku a kvalifikací jsme tam nechali rovnou 3 koptéry.

Ve středu byla kvalifikace jenom jedna, tak jsme se soustředili, abychom dolítli alespoň tři, abychom se kvalifikovali na hlavní závody. Ve čtvrtfinále jsme opět potkali Němce, které jsme hladce porazili 7-0. V semifinále nás čekala Amerika. Po čtyřech single heatech to bylo na body 2-2. Tak rozhodoval kdo první doletí v big heatu. Vyhrála ho Quad Force One, ale hned jak se doletělo, bylo nám jasné, že bude re-run, protože jsem měl problém s videem hned na startu. Re-run byl až po druhém semifinále, takže jsme už věděli, že budeme nejhůře třetí, protože jsme měli náskok finisher pointů od Japonců. Takže taktika v big heatu byla jasná – dát do toho vše. David nám málem vyhrál postup do finále, ale bohužel jeden z Američanů byl rychlejší o 0,04s. Takže ten den jsme skončili třetí.

Čtvrtek jsme začali se čtyřmi kvalifikacemi. Já neměl ani jednu platnou kvalifikaci, protože mi škrtali časy, ikdyž jsem se vracel zpátky, abych proletěl správně branku. Ale kluci zalítali skvělé časy a vybojovali nám třetí místo v kvalifikaci.

Ve čtvrtfinále nás čekal převlečený team Xblades – team Firefly. Ty jsme porazili docela lehce, protože padali jako hrušky.

V semifinále nás čekal team ze Švýcarska, který se poprvé probojoval skrz čtvrtfinále. Při tom porazili vedoucí team tabulky, Nexxblades. Se Švýcary jsme také neměli větší problém a na finále nás čekalo opakování středečního semifinále.

Jelikož není moc času si vyzkoušet koptéry mezi semi a finále, tak jsme jenom doufali, že nám budou fungovat bez problému. Také jsme měli problém nabíjet baterky, protože jsme jich tam dokázali zničit hned 11 😀. Němci byli tak hodní, že nám půjčili jejich a mohli jsme na start. Bohužel ne všechny koptéry fungovaly na 100% a to nás možná stálo jeden heat.

Musím říct, že Američané si výhru zasloužili. Ve čtvrtek zalítali kvalifikaci úplně bezkonkurenčně a celý den nepadali. Ve středu se nejspíš dali porazit ale ve čtvrtek byli nezastavitelní. Takže ve čtvrtek jsme vybojovali druhé místo a to nás vyhouplo na první místo v celkové tabulce. Jinak Madrid nás stál docela dost baterek (11), koptér (5) a taky jsme zničili 3 GoPro kamery, když jsme cedili koptéry skrz zábradlí. Na Čínu se chystáme zase s nějakými upgrady, takže snad budeme mít zase o něco rychlejší stroje 🙂.

No comments have been made. Use this form to start the conversation :)

Leave a Reply