DCL 2018 – Munich

Letošní sezónu DCL zahájil náš Rotorama tým vítězstvím prvního závodu v Mnichově. Jak úvodní závod ročníku 2018 vypadal? Tak to nám pověděl přímo jeden ze zúčastněných pilotů – Lukáš Lendvorský, který se společně s Kubou Tomanem, Davidem Svobodou a Honzou Votavou zasloužili o tento skvělý výsledek.

V pátek začal první závod, letěly se 4 kvalifikace. Na rozdíl od ostatních soupeřů jsme všichni dolítli všechny kvalifikace, s rozdílem mezi sebou par vteřin. Všichni jsme letěli naplno, ale trať úplně nenahrávala našemu setupu, proto jsme se umístili celkově na šestém místě v kvalifikaci. To znamenalo, že poletíme proti třetím – Němcům. Davidův single heat byl odložen, kvůli technickým problémům. Dva single heaty jsme vyhráli, jeden prohráli. Němci vyhráli big heat (protože Kuba neumí počítat do tří kol, ale to tam nepiš 😀 (pozn. redakce: nejde to smazat)), to znamenalo stav 2:2 před odloženým single-heatem Davida. Ten ustál neskutečný tlak a super soubojem dokonce vyhrál.

Tím jsme postoupili do semifinále, kde jsme letěli proti Číňanům. Votavíkův soupeř měl problémy s videem, místo přistání a požádání o re-run vyletěl kam neměl a dostal červenou kartu, čímz se nemohl účastnit big heatu. Kubovo supeře v druhém kole zaskočil semafor, který organizátoři dali poměrně zákeřně do cesty. Celkově jsme vyhráli všechny 4 single heaty. Vzhledem k tomu, že jsme měli více finisher pointů, big heat nemohl nic změnit a tak jsme ho ani neletěli.

Finále bylo proti Japoncům, kteří vyřadili Nexxblady. Japonci vyhráli první single-heat, ale ve zbylých třech se jim už nedařilo i kvůli technickým problémům s bateriemi. Do big-heatu jsme šli ve stavu 3:1, což by znamenalo, že pouze nesměli doletět první tři soupeři. To se jim zdaleka nepovedlo, protože do finishe šel první vláček tří červených RR koptér.

V průběhu celého závodu jsme jako jediný team neutopili jedinou koptéru.

V sobotu se letěly kvalifikace pouze dvě, což nám poměrně nahrávalo, protože jsme létali velice konzistentně a zalítli jsme lepší časy hned v prvních dvou pokusech. To nás dostalo na třetí kvalifikační pozici, takže jsme letěli proti šestým WildProp. Jde o tým mladých pilotů, složený z různých národností. Bohužel se nám nepovedlo je porazit, jde o tým, který je velice rychlý, ale nekonzistentní. Štěstí nám nepřálo, a ve všech hetatech se jim dařilo a nedělali větší chyby. V jednom ze single-heatů došlo k midairu (srážka koptér za letu) v první brance, ze kterého dolétl dál soupeř. Vypadli jsme tedy ve čtvrtfinále, a díky velkému počtu finisher pointů jsme skončili na pátém místě.

V celkovém pořadí po dvou závodech jsme třetí.

Kompletní informace o závodu najdete na oficiálním webu DCL.

Lukášovi díky za skvělou reportáž a držíme palce do dalšího závodu, který se odehraje už 3.7.2018 ve španělském Madridu.

No comments have been made. Use this form to start the conversation :)

Leave a Reply