O nás

 

 

Rotorama vznikla v roce 2016 s cílem poskytovat vysoce kvalitní vybavení a služby v oblasti závodních FPV dronů. Kromě obchodu s prověřenými komponentami se zabýváme vývojem vlastních produktů, jako jsou rámy či vybavení pro závodní tratě a trénink. Máme vlastní závodní tým, který se účastní prestižních světových závodů. Pravidelně pořádáme akce jak pro piloty závodních dronů, tak pro veřejnost. Rotorama má sídlo v Praze (CZ), ale zaměřuje se na fanoušky létání z celé Evropské unie.

Rotorama Web

V našem E-shopu nabízíme prověřené komponenty pro FPV závodní drony. V nabídce jsou ty nejlepší komponenty pro náročné piloty, ale i dostupné díly pro piloty začátečníky. Na Rotorama E-shopu seženete vše potřebné, ať už sháníte malé droníky na hraní nebo profesionální stroj. K dostání je i veškeré potřebné příslušenství jako nabíječky, baterie, vybavení dílny nebo překážky na závodní trať.

Kromě komponent nabízíme i řadu služeb. Začínající piloti ocení zejména montáž dronu, kdy objednaného sestavíme, nastavíme a vyzkoušíme, a servisní balíček Pickup and repair, v rámci kterého opravíme dron po havárii.

Na našem webu live.rotorama.cz naleznete reportáže z akcí, recenze produktů, informace týkající se závodů a závodní ligy i tutoriál pro začínající piloty. Ve Facebookové skupině Rotorama Live sdružujeme komunitu pilotů a fanoušky FPV létání. V tomto koníčku funguje komunita velmi dobře a vždy poradí. Ve skupině se zároveň dozvíte to nejnovější z Rotoramy a z českých i zahraničních závodů.

Závodní tým

Závodní tým Rotorama sdružuje nejlepší české piloty dronů. Díky tomu, že se čeští piloti od samého vzniku tohoto nového sportu pravidelně utkávají s nejlepšími piloty z celého světa, patří nyní mezi naprostou světovou špičku. Závodní tým se účastní prestižního seriálu závodu Drone Champions League (DCL), kde reprezentuje nejen Rotoramu, ale i Českou republiku na závodech po celém světě. V sezóně DCL 2017 získala Rotorama třetí místo, v sezóně DCL 2018 pak po většinu času vedla celkový žebříček a nakonec obsadila také třetí místo. Závodní dron, který jsme vyvinuli pro DCL, získal v sezóně 2017 cenu za nejvíce inovativní design.

Rotorama v Česku spolupracuje s TV stanicí Sport5, poskytuje reportáže či rozhovory pro ČT, Nova, Prima, Seznam TV, Airzone TV a další média.

 

Pořádané závody

Pravidelně pořádáme závody FPV dronů pro české i zahraniční piloty. Od roku 2016, kdy jsme s pořádáním začali, máme za sebou již několik desítek akcí. Pořádáme jak komunitní akce pro začínající i pokročilé piloty, tak i závody, které jsou nezapomenutelnou show, kde se divákům předvedou ti nejlepší piloti světové úrovně. Závody pro veřejnost trvají až do večerních hodin, kdy finálové lety svítících dronů na osvícené trati poskytnou ojedinělý zážitek. Součástí akce je komentář našeho komentátora a zobrazení videa z dronu pilota spolu s infografikou na televizích, projektorech nebo velkých LED obrazovkách.

Akce pro veřejnost

S FPV drony lze oživit jakoukoli akci, ať už se jedná o den otevřených dveří, dětský den nebo firemní událost. Nabízíme indoor FPV (First Person View = z pohledu pilota) létání s mikrodrony tzv. tinywhoopy, mikro-vznášedla (Whoover), simulátor závodního dronu a informační stánek s výstavou, kde jsou naši kolegové plně k dispozici a rádi zodpoví veškeré dotazy.

Mikrodrony a vznášedla jsou naprosto bezpečné a létání si tak může vyzkoušet každý. V rámci našeho „stanoviště“ je postavena improvizovaná minitrať pro tyto mikrodrony a mikrovznášedla. Zájemci si mohou vyzkoušet pilotovat dron nebo se pomocí FPV brýlí nechat proletět naším zkušeným pilotem. Diváci uvidí obraz na TV případně projektoru.

Whoovery jsou malá lehká vznášedla, která plují na vzduchovém polštáři kousíček na podlahou. Vznášedla jsou svižná, obratná a každou zatáčku s nimi projedete smykem. Jezdit s nimi je velká zábava a řídit je zvládne opravdu každý. Se vznášedly se dá jezdit po hladké podlaze a to s FPV brýlemi i bez nich. Čím větší trať, tím lépe, ale dá se jezdit i na pár metrech.

Pro ostýchavější zájemce je možné vyzkoušet si pilotovat dron na simulátoru. Létání na simulátoru je velmi podobné létání s velkým závodním dronem. Vezmete do ruky vysílačku, nasadíte si brýle a přenesete se do kokpitu dronu. Už nesedíte v křesle, ale létáte nad krajinou nebo závodíte na trati a kličkujete mezi troskami hradu.