Stavba – TinyWhoop

V této kapitole si ukážeme, jak postavit TinyWhoop koptéru. Pro stavbu použijeme komponenty:

Na začátku stavby si všechny komponenty vybalíme z obalů a připravíme. Stavba TinyWhoop koptéry je celkem snadná. Komponent je pár a přestože pájet potřeba je, je toho velmi málo.

V prvním kroku si připravíme rám a nainstalujeme do něj motory. Motor do rámu dáme ze shora a silou. Je dobré nejdříve prostrčit kabel s konektorem skrz držák motoru a poté tam tlačit motor. Je třeba dát si pozor na správné rozmístění motorů. Motory jsou typu CW (pravotočivé) a CCW (levotočivé). Směr rotace jde rozlišit pomocí barvy kabelů u motoru. Motory namontujeme do rámu jako na obrázku.

V dalším kroku si připravíme řidicí jednotku. V tomto kroku na ni napájíme kabel pro připojení k baterii. U řidicí jednotky jsou 3 různé druhy konektorů. Zvolíme si konektor podle baterie, kterou plánujeme používat.

Když máme řidicí jednotku připravenou, namontujeme ji na rám. Na rám dáme gumové silentbloky, mezi které vložíme řidicí jednotku. Uchycení řidicí jednotky pojistíme pomocí šroubů.

Po uchycení řidicí jednotky zapojíme motory do příslušných konektorů. Je vhodné pomoct si pinzetou. Je možné konektory zapojit ještě před zamontováním desky do rámu a desku zamontovat již s připojenými motory. Motory se zapojují lépe, ale deska se pak hůře usazuje mezi silentbloky. Po zapojení konektorů pomocí pinzety úhledně upravíme dráty a zastrčíme je mezi packy na rámu.

Nyní už zbývá jen připojit kameru. Kamera se na rám přidělá snadno pomocí oboustranné lepicí pásky. Rozmyslíme si, kam kameru na rám položíme a kudy povedou dráty, které poté zkrátíme na vhodnou délku. Než začneme kameru pájet na řidicí jednotku, dráty od kamery a pady na řidicí jednotce si pocínujeme. Pořadí padů na řidicí jednotce odpovídá pořadí kabelů na kameře. Kameru připojíme jako na obrázku.

Po přidělání kamery přidáme na koptéru vrtule jako na obrázku. TinyWhoop je složený. Zbývá ho nastavit, spárovat s vysílačkou a je připravený k letu.