Závody

Ligové závody

Rotorama Liga je série FPV závodů pro domácí i zahraniční piloty s chutí soupeřit. Letošní ligové závody budou nabité novinkami. Pro piloty bude připraveno kvalitní zázemí, budeme používat nové příjmače IRC Rapidfire a novou techniku pro spottery a ostatní piloty. Novinkou bude také létání ve skupinách po 6ti. Celý závod bude přenášen pro piloty na obrazovky a živě vysílán na Facebook a Youtube.

Každý pilot, který létá ligové závody má 2 hodnocení. První z hodnocení je Elo skóre, druhým hodnocením jsou ligové body. Ligové body pilot sbírá v rámci jedné sezóny. Pilotovy se budou počítat 4 nejlepší bodové výsledky z jednotlivých závodů do finálního hodnocení. Ti nejlepší piloti z celé ligy obdrží na konci hodnotné ceny.

  • Sledujte skupinu Rotorama Live, kde se dozvíte ty nejaktuálnější informace o nadcházejících závodech.
  • Podrobnější informace a pravidla o průběhu závodů zde.
  • Piloti se do závodů přihlašují na portálu zde.

 

Pravidla pro ligové závody najdete zde.
Popis Elo hodnocení najdete zde.

Přátelské závody

Cílem přátelského závodu je užít si den, zalétat si na připravené trati a pobavit se s ostatními piloty. Výsledky přátelského závodu se nepočítají do žádné ligové tabulky. Pravidla jsou stejná jako pro ligové závody, jen průběh závodu (systém kvalifikací a finálových letů) se může od ligových závodů lišit. Často budeme zkoušet nové věci a techniku. Přátelské závody jsou ideální jak pro začínající piloty, kteří chtějí poznat ostatní a vyzkoušet si létání na závodní trati, tak i pro pokročilejší piloty, kteří chtějí jen příjemně strávit den. Detailní informace k závodu budou vždy uvedeny v konkrétní události.

 

 

Exhibiční závody

Cílem těchto závodů je ukázat FPV létání běžným lidem. Závody se obvykle konají v rámci výstav a veletrhů (Dronfest, Future Port, ModelHobby) za účasti diváků. Pravidla exhibičních závodů se od ligových liší. Výsledky exhibičních závodů jsou vyhodnoceny samostatně a nepočítají se do ligové tabulky.  Závod je komentovaný, FPV obraz s info-grafikou je zobrazován na LED obrazovkách, televizích nebo plátnech. Piloti si mohou vyzkoušet atmosféru velkých závodů se vším všudy a pomoci nám rozšířit povědomí o drone racingu.