Závody

Letošní sezóna se od té minulé mírně liší. Závody se dělí do třech kategorií, kde každá kategorie má svá určitá specifika. Na všech závodech budou pro piloty k dispozici externí přijímače Clearview.

Přátelské závody

Cílem přátelského závodu je užít si den, zalétat si na připravené trati a pobavit se s ostatními piloty. Výsledky přátelského závodu se nepočítají do žádné ligové tabulky. Pravidla jsou stejná jako pro ligové závody, jen průběh závodu (systém kvalifikací a finálových letů) se může od ligových závodů lišit. Často budeme zkoušet nové věci a techniku. Přátelské závody jsou ideální jak pro začínající piloty, kteří chtějí poznat ostatní a vyzkoušet si létání na závodní trati, tak i pro pokročilejší piloty, kteří chtějí jen příjemně strávit den. Detailní informace k závodu budou vždy uvedeny v konkrétní události.

 

Ligové závody

Ligové závody jsou závody v přátelské atmosféře vhodné jak pro začínající tak pokročilé piloty, kteří zvládnou proletět brankou. Létá se na vytyčené trati, kde se pilot snaží za stanovený čas uletět co nejvíce kol a získat tak co možná nejlepší kvalifikační výsledek. Po kvalifikacích následují finálové lety ve formátu dvojité eliminace. Každý pilot, který létá ligové závody má 2 hodnocení. První z hodnocení je Elo skóre. Elo rating je velmi populární v nejrůznějších herních a sportovních odvětvích. Elo skóre relativně porovnává jednotlivé piloty a je statistickým ohodnocením výkonnosti pilota na základě jeho výsledků. Elo skóre se pilotovi mění po každém závodě a zůstává zachováno i po skončení sezóny. Elo skóre je pro účely ligy mírně modifikováno. Druhým hodnocením jsou ligové body. Ligové body pilot sbírá v rámci jedné sezóny. Každý závod má cenu určitého počtu bodů, které se rozdělí pilotům dle jejich umístění. Cena závodu je závislá na Elo skóre pilotů, kteří se závodu účastní, tedy čím lepší piloti se závodu zúčastní, tím větší bude mít závod cenu, ale bude těžší se umístit na předních příčkách a naopak. Ligové body pilota je součet bodů ze 4 závodů, na kterých pilot dostal nejvíce bodů.

Pravidla pro ligové závody najdete zde.
Popis Elo hodnocení najdete zde.

Exhibiční závody

Cílem těchto závodů je ukázat FPV létání běžným lidem. Závody se obvykle konají v rámci výstav a veletrhů (Dronfest, Future Port, ModelHobby) za účasti diváků. Pravidla exhibičních závodů se od ligových liší. Výsledky exhibičních závodů jsou vyhodnoceny samostatně a nepočítají se do ligové tabulky.  Závod je komentovaný, FPV obraz s info-grafikou je zobrazován na LED obrazovkách, televizích nebo plátnech. Piloti si mohou vyzkoušet atmosféru velkých závodů se vším všudy a pomoci nám rozšířit povědomí o drone racingu.