Zájemci si mohou vyzkoušel létání s dronem na vlastní kůži. Půjčíme jim dron s vysílačkou, vysvětlíme ovládání a můžou do vzduchu. Nabízíme dva druhy dronů.

První menší tzv. TinyWhoop je malý dron vážící kolem 20gramů. Má kryté vrtule a létat s ním je naprosto bezpečné. Je vhodný pro děti i dospělé. TinyWhoop se řídí podobně jako závodní dron. Nemá žádnou pokročilejší stabilizaci a tak jej pilot musí opravdu řídit. Pro tyto drony je vhodný vnitřní prostor.

Druhý je DJI Tello. Jedná se trochu větší drony než TinyWhoopy, ale stále jsou dostatečně malé a bezpečné. Dron váží kolem 80 gramů a již disponuje pokročilými možnostmi stabilizace. Sám drží výšku a pozici. Je tedy výrazně snazší ho ovládat a tak si s ním polétají i ti, kteří nikdy dron nepilotovali. S tímto dronem se dá létat ve vnitřních prostorách a za vhodného počasí je možné létat i venku.

Pro oba typy dronů je třeba ohraničení prostor pro létání alespoň 4×3 metru.

Kromě dronů nebo vznášedel na hraní sebou vezmeme i ty „dospělé“ na ukázku. Uděláme drobnou výstavu klasických závodních dronů a návštěvníkům povíme a vysvětlíme vše, co je bude kolem dronů a  závodního létání zajímat.