Závod dronů je neokoukaná show pro všechny diváky. Závodní drony jsou velmi rychlé a pro jejich pilotování je třeba mít nějakou praxi, proto se závodů účastní pouze zkušení piloti. Exhibičních závodů se účastní 20-30 pilotů, přičemž naráz létají 3. Každý dron má přidělenou svou barvu, kterou svítí. Díky tomu, že drony svítí, jsou barevně rozlišeny a jsou pouze 3, diváci jsou schopni si udržet přehled o dění na závodní dráze. Často jsou závody komentovány, což ještě více vtáhne diváka do dění. Závod trvá po celý den, finálové lety jsou často plánovány do podvečerních hodin, kdy se zešeří a světla ještě více vyniknou.

Pro diváky bývá zpravidla připravena LED obrazovka, na které je vidět obraz z dronu, který vidí pilot v brýlích a podle kterého jej řídí.

Pro závody je potřebný prostor alespoň 40×20 metrů. Prostor musí být z bezpečnostních důvodů obehnán sítí. Závody je možné organizovat venku i ve vnitřních prostorech (hala). Závody dronů jsou vhodný doprovodný program zejména pro festivaly a veletrhy.

Ukázka závodů z festivalu Future Port Prague:

Závody v holešovické Továrně: