Emax Interceptor

Ti z vás, kteří už nějakou dobu létají si jistě pamatují dobu Tiny Whooverů. Malé a lehké vznášedlo s FPV kamerou, se kterým se člověk dokázal dobře vyblbnout.

Když jsme objevili Emax Interceptor, bylo jasné, že nuda s ním určitě nebude. Emax Interceptor je malá formule s FPV kamerou. Váží 90 gramů a měří 175mm na délku, 80mm na šířku a 70m na výšku. Interceptor je poháněný jedním stejnosměrným motorem, o zatáčení se stará malé servo. Mechanismus je tedy stejný, jako na větších RC autech. Díky tomu je řízení plně proporcionální a plynulé. Vysílačka je základní lehká volantová. Umožnuje pohyb vpřed i vzad a trim zatáčení kol. Napájena je třemi AA bateriemi. K malá formulce naprosto dostačující. O video se stará běžná analogová FPV kamera a 25mW video vysílač. Pro náročnější jezdce by neměl být problém kameru vyměnit za jinou velikosti Nano.

O napájení se stará 300mAh 1S baterie s PH2.0 konektorem a ochranou proti vybití. S trochou snahy se vejde i 450mAh 1S baterie. Při vyměňování baterií a použití externí nabíječky tak můžete jezdit prakticky bez přestávky.

Standardně se baterie nabíjí pomocí USB konektoru. Pro přístup ke konektoru je třeba sundat skořepinový kryt, což je velmi snadné, ale po čase trochu otravné.

Příjemné je odpružení zadních a částečně i přeních kol. V praxi se velmi osvědčil i přední nárazník.

S Interceptorem se dá jezdit venku i uvnitř. Na koberci, asfaltu i plovoucí podlaze nebo dlaždicích. Nejlepší je však hladký rovný povrch. Na hladké podlaze Interceptor zvládne bez problému smykovat. Díky nízké výšce prozkoumáte okolní svět z jiné perspektivy. Bez problému zajedete pod postel, pod auto nebo pod gauč (tam najde člověk věcí…). Díky FPV si s ním vyhraje každý, ať už zkušený pilot koptér, 35 letý švagr co nikdy nelétal, 7 leté dítě nebo kočka.

Emax Interceptor si můžete pořídit zde.

Součástí RTR setu jsou i základní analogové FPV brýle. Brýle disponují 48 kanálovým přijímačem, posuvnou Fresnelovou čočkou a větrákem proti mlžení. Jedinou nevýhodou je absence DVR. Napájení obstarává 1S Liion baterie, která se nabíjí pomocí USB konektoru.

Na webu můžete najít hromadu dalších recenzí. Zde jsme vybrali ty nejznámější.

 

 

 

 

Comments have been closed/disabled for this content.