Buben Race 2020

Vzpomínáte na jeden z prvních závodů Drone Champions League na hradu Reutte v Rakousku? Jak všichni záviděli pilotům létání v mezi hradbami a skrz okenní klenby? Tak podobný zážitek se splnil pilotům, kteří přijeli na závod české Rotorama Ligy.

Ve spolupráci se SIT Portem města Plzeň (které určitě znáte díky organizaci Dronfestu) jsme připravili závod na hradu Buben. Dvacítka pilotů celý víkend 15.-16.8. mučila své stroje v prostředí, které nic neodpouští a sebemenší chyba může pilota hodně bolet. Přesto všichni piloti předváděli neskutečné výkony a na trati společně nalétaly dohromady 1 173 kol!

Nejlépe dopadl v kvalifikaci Lukáš Košata, který kvalifikaci suverénně ovládl, ale nakonec skončil na třetím místě. V eliminačních letech exceloval Petr Horák, který si tak připsal svoje první vítězství v ligovém závodu. Druhé místo vybojoval Jan Brož, na čtvrtém místě se pak umístil Tadeáš Roučka. Kompletní výsledky najdete zde. Závod byl již třetím závodem letošní ligy, následovat bude o víkendu 29.-30. srpna závod na motokrosové trati u Zábřehu na Moravě. Článek na stránkách města Plzeň si můžete přečíst zde.

Let Lukáše Košaty:

Edit od Jakuba Steinera:

Comments have been closed/disabled for this content.