Stavba – iFlight DC3 HD

V této kapitole si ukážeme, jak postavit koptéru na iFlight DC3 HD.  DC3 HD je malá 3″ koptéra pro DJI FPV systém. Je to asi nejmenší rám, na který lze HD systém od DJI pohodlně dát. Protože je rám větší a DJI FPV také něco váží, je vhodné použít motory alespoň 1404 nebo větší.

Pro stavbu použijeme komponenty:

Při stavbě DC3 (stejně jako u jiných rámů) začneme s montáži motorů. Při přidělávání motorů je třeba dát si pozor na délku použitých šroubů. Obvykle se používají šrouby o 2-3mm delší, než je tloušťka ramena. Kabely od motorů přichytíme k ramenům pomocí textilní izolační pásky. Lépe se nám pak bude měřit potřebná délka kabelů a stavba bude vypadat hezky.

Po přišroubování motorů začneme chystat stack. Na distanční sloupky nasadíme regulátor, pocínujeme pady, zkrátíme a pocínujeme kabely a připájíme. Při pájení zadních motorů je třeba si dát pozor, že modul letové jednotky je poměrně velký. Pokud kabely příliš zkrátíte, modul letové jednotky se tam pak nemusí vejít. Je také nutné vhodně zvolit orientaci regulátoru, aby nezasahoval do držáku letové jednotky.

 

V dalším kroku připájíme silový kabel s XT30. Kabely je třeba připájet směrem vzhůru. Za stackem je DJI letová jednotka velmi blízko a není tam moc místa. Na spodek řidicí jednotky na Tx6 a Rx6 napájíme kabel k DJI letové jednotce. Řidicí jednotku pak můžeme nacvaknout na regulátor a pojistit matičkami. Díky DJI FPV je stavba velmi rychlá, snadná a téměř bez pájení.

Bokem si připravíme Air Unit od DJI. Do tištěných držáků nasuneme sloupky, nacvakneme do modulu letové jednotky antény, ohneme je a vložíme do vytištěného držáku.

Nyní stačí pomocí 4 šroubů držák s letovou jednotkou přichytit na své místo. Pokud jsme si při pájení kabelů dali pozor, letová jednotka by se tam měla bez problému vejít a nic by ji nemělo překážet. Kameru můžeme protáhnout mezi silovými kabely s XT30. Kabel s XT30 pak protáhneme pod držákem antén.

Kameru přiděláme do připravených bočnic, umístíme na své místo a přišroubujeme horní plato.

Po přidání přijímače a nastavení je koptéra připravena k letu. Doporučujeme používat 3-4 listé vrtule a 4S baterii s kapacitou 450-650mAh.