Čištění motorů

Znáte to, takové klasické odpoledne. Kamarád svojí freestyle koptéru nechal kdesi v horách při jeho prvním long-range výletu a tak přijde, jestli mu náhodou nepůjčíte jednoho Spectre. No tak teda jo… A on lítá a točí a pak vám to přinese zpět s tím, že s tím lítal někde v Kolbence a že spadnul a že v motorech jsou železné piliny. Tak vám to přistane na stole se slovy „hele nemam teď čas, prosimtě sprav to, v pondělí s tim zas musim lítat“.

V motorech je železa, že se ani neotočí a magnety jsou chlupaté od shora dolů. A teď co s tím. Určitě musíte z motoru sundat zvon. Právě na zvonu na magnetech (a hlavně mezi magnety) se železo drží. V tuhle chvíli oceníte motory, které mají zvon pojištěný pomocí šroubu namísto ségrovky. Když se vám po dlouhém boji se ségrovkou podaří zvon sundat, můžete se začít zbavovat železného smetí. Takové polní řešení je, vzít šroubovák, namotat na něj oboustrannou lepicí pásku a kroužit s ním po magnetech. Nám se osvědčilo použít tavnou pistoli.

Na magnety nanesete horký plast, kterému pak šroubovákem nebo jiným nástrojem pomůžete dostat se do škvír mezi magnety. Plast nechte zchladnout. Když ztvrdne, lze bez větších problémů dostat ven, spolu s většinou železné špíny. Pokud tam železné piliny zůstaly, proces zopakujte. Na konci všeho zvon motoru vypadá čistě, motor nedrhne a Vopo to může zase rozbít 😉

Comments have been closed/disabled for this content.