DCS Rotorama Asch

O víkendu 18.-19.5.2019 se v české Aši ve spolupráci s Rotoramou konal jeden ze závodů německé série DCS. Závod byl rozdělený na 2 kategorie. Jedna kategorie byla DCS Pro – které se zúčasnilo 21 pilotů. Za tým Rotoramy zde lítali Lukáš Lendvorský, David Svoboda, Petr Horák, Jakub Toman a Jakub Steiner. V druhé kategorie DCS Standard létalo 57 pilotů. Z těch českých to byli Patrik Steiner, Jiří Fiedler a Lukáš Jančík.

Celou sobotu se létali kvalifikace. Přestože se létalo po 6 a létání šlo rychle za sebou, bylo 14 skupin a mezi jednotlivými lety bylo spoustu času. Mezi jednotlivými lety byla prodleva minuta a půl, což bylo tak akorát na to, dát si na stojánek koptéru, vzít si brýle a připravit se k letu. Kdo zaspal, nedával pozor a nedošel na start nebo neměl správně připravenou koptéru, měl smůlu a neletěl. Na nikoho se nečekalo. Kvalifikace se létaly na 2 minuty a cílem bylo dolétnout co největší počet kol. Celkovým kvalifikačním výsledkem byl součet 3 nejlepších kvalifikačních letů. Sobota byla zakončena letem na noční trati.

V neděli ráno se letěl ještě jeden kvalifikační let a po zbytek dne se létaly vyřazovací lety. Perfektní kvalifikaci předvedl nejmladší člen naší výpravy – desetiletý Patrik Steiner, který se kvalifikoval na 3. místě. Vyřazovací lety byli na principu jednotné eliminace. Piloti se rozřadili do skupin po 3, v závislosti na výsledcích kvalifikace. Poslední v kvalifikacích měli skupinu po 5. Z 5 pilotů vždy 3 vypadli a 2 postoupili dále k jiným 3 pilotům. Protože se kategorie DCS pro létala až na konec a Patrik se kvalifikoval velmi dobře rovnou do semifinále, neděle byla hlavně o čekaní. Jediný kdo si zalítal byl Jirka, který dopadl v kvalifikaci poměrně bídně, ale přes vyřazovací lety se probojoval až do čtvrtfinálového letu, ve kterém místo do branky vletěl do lesa.

Odpoledne předvedli skvělý výkon David Svoboda a Lukáš Lendvorský, kteří se probojovali do finále. Při finálovém letu, který obsahoval pár midairů a návštěv již velmi známého lesa (skočili v něm týmově Patrik, Jakub, Lukáš i Jirka), dokázal Lukáš vybojovat místo na bedně. Lukáš Lendvorský skončil 3., David Svoboda pak na 5. místě. V kategorii standard byl Patrik Steiner 7. a Jirka Fiedler 11. Celkové výsledky jsou zde. Velký dík za organizaci závodu patří německým Aircrasher a našemu kolegovi Václavovi Vackovi.

A nakonec trať z pohledu našeho pilota Petra Horáka.

Comments have been closed/disabled for this content.