Dronfest 2019

První letní dny tohoto roku, 1. a 2. června, se v Plzni, konkrétně v nově zrekonstruovaném areálu bývalé Reo Depony v Cukrovarské ulici, konal již 4. ročník jednoho z největších festivalů svého druhu na světě – DRONFEST. Pokud jste letos navštívili tento oblíbený festival, mohli jste vidět desítky dronů těch nejvýznamějších výrobců bezpilotních letounů, atraktivní letecké exhibice, poslechnout si přednášku se zajímavými hosty z tuzemska i ze zahraničí a také jste si mohli zafandit při exhibičních FPV závodech, které Rotorama v rámci této akce organizovala.

V sobotu i v neděli probíhal samostatný závod, trať se mezi závody upravila, aby piloti, kteří se zúčastnili pouze v neděli, nebyli oproti ostatním znevýhodněni. Na závody bylo přihlášeno oba dny 30 pilotů z celé republiky. Nejmladšímu účastníkovi Patriku Steinerovi, který se se svým otcem Jakubem pravidelně našich závodů účastní, bylo teprve 10 let a na startu oba dva dny nechyběla ani jediná zástupkyně ženského pohlaví na závodní listině Šárka Vávrová, která přijela až z dalekého Frenštátu pod Radhoštěm.

Závodu se také zúčastnila pilotní špička České republiky, diváci se mohli kochat a obdivovat pilotní umění Lukáše Lendvorského, Jakuba Tomana, Davida Svobody, Jana Votavy, Davida Špačka, Jakuba Steinera, Lukáše Košaty, Vojtěcha Vejšického či Petra Horáka a dalších. Závod byl celý den doprovázen profesionálním komentářem, tudíž si i diváci, kteří o tomto sportu neměli mnoho povědomí, mohli vybrat svého favorita závodu. V přilehlých stáncích si hosté festivalu a hlavně jejich ratolesti mohli vyzkoušet let na simulátoru, řízení vznášedel, či pilotáž samotné koptéry v její miniaturizované podobě.

Celkové výsledky závodů najdete zde na webu. V sobotním závodě zvítězil Lukáš Lendvorský následovaný Janem Votavou na druhém místě a Jakubem Tomanem na místě třetím. Nedělní závod opět vyhrál Lukáš Lendvorský. Na druhém místě byl tentokrát Lukáš Košata a David Špaček obsadil bronzovou příčku.

Jak vypadala závodní trať můžete vidět na videu od Vojtěcha Pince

 

 

Comments have been closed/disabled for this content.