VELOX Drone Race Opatovice 2019

O víkendu 13. a 14. července se v Opatovicích u Hranic na Moravě uskutečnil již 3. ročník závodů. Ve spolupráci s TJ Sokol Opatovice jsme na fotbalovém hřišti postavili dlouhou a zajímavou trať, na které v sobotu i neděli závodilo 29 pilotů. I přes občasné přeháňky se podařilo odlétat všechny potřebné lety a když zrovna pršelo, přečkali jsme déšť v hospodě, která u fotbalového hřiště byla. Jak organizátoři, tak piloti byli schovaní pod střechou a stan nad startovacími stojánky chránil koptéry před vodou při startu i přistání.

Sobotní závod vyhrál Lukáš Lendvorský, druhý byl Lukáš Košata a bronzovou příčku obsadil Kryštof Vydra.

Malou vložkou do nedělního závodu bylo freestylové vystoupení na LOS Honzy Votavy, který svou show zakončil plným plynem do země. Překvapivě, kromě utrženého motoru se koptéře nic nestalo.

Na nedělní závod se přidal i David Svoboda, kterému se podařilo vylétat si první příčku. Následovaný byl Davidem Špačkem na místě druhém a třetí místo získal Vojtěch Vejšický.

Celkového vítěze ze součtu výsledků sobotního i nedělního závodu přišla vyhlásit starostka obce Opatovice. Výběr celkových vítězů nebyl vůbec jednoduchý, protože v součtu sobotního i nedělního závodu dopadli Lukáš Lendvorský, Lukáš Vejšický, David Špaček a Vojtěch Vejšický stejně. O pořadí tak rozhodly výsledky z kvalifikací obou dvou závodů. Nakonec se celkovým vítězem stal Lukáš Lendvorský, stříbrný byl Lukáš Košata a bronzový pohár si odnesl David Špaček. Speciální cenu diváků si odnesla jediná pilotka závodu Šárka Vávrová. 

Za zmínku stojí také unikátní power loop, který se podařil Petru Horákovi.

Jak vypadala trať se můžete podívat na finálovém letu Davida Špačka

 

 

Comments have been closed/disabled for this content.