Rotorama Cinewhoop

Vám, kteří navštěvujete web live.rotorama.cz, dovolíme nakouknout i do zákulisí a ukážeme, některé chystané novinky.

O rámu Faust V2 už jste možná zaslechli. Stejně jako jeho předchůdce, je to Mefisto s rameny až na 7″ vrtule určený pro long range. Máme tu vyřezaný první kousek a budeme zkoušet, jestli je všechno tak, jak má. V nynější podobě má Faust V2 93 gramů, což je na 7″ rám obstojné. První verze Fausta vážila 99 gramů.

Úplnou novinkou bude náš Cinewhoop. Tam toho testování budeme dělat více. Šli jsme trochu jinou cestou než všichni ostatní a vyhnuli jsme se ductům z 3D tisku. Celý rám je pouze z uhlíku a je navržen tak, aby na desce zabíral co možná nejméně místa, doufáme, že se nám ho podaří vyrobit a nabídnout za přijatelnou cenu.

Protože je rám pouze uhlíkový a ještě s dodatečnými výztuhami, je velmi tuhý a měl by být i velmi odolný. Rám půjde postavit s výztuhami i bez nich. Lze tak ušetřit nějaké gramy. V budoucnu zaexperimentujeme s přidanou ochranou vrtulí vyřezanou z EPP.

Na horním platu jsou dvě malé bočnice, na které lze přidělat držák HD kamery. Samozřejmě, že bude možné nakreslit a vytisknout držák HD kamery, který se našroubuje přímo na horní plato. Výhoda uhlíkových bočnic je ta, ze vzdálenost sloupků je stejná jako na oblíbeném freestyle rámu Rotorama Spectre. Pokud tedy již Spectre máte a máte na něj vytištěné držáky, můžete je použít i na tomto rámu.

Nejspíš se nevyhneme 3D tištěnému držáku na anténu. Ten bude nasunutý na zadních sloupcích. Za držákem na HD kameru je dostatek prostoru pro baterii.

Teď zbývá rám postavit, létat a vylepšovat 🙂

Comments have been closed/disabled for this content.