Frsky a DCL Simulátor

Jedním ze způsobů jak se naučit létat se závodní koptérou je s pomocí simulátoru. Simulátor FPV koptéry má věrné chování koptéry skutečné a může vám ušetřit spoustu starostí a peněz. V tomto návodu se dozvíte jak začít s létáním na simulátoru.

Připojení vysílačky Frsky Taranis k PC

USB Kabel

Frsky Taranis Q X7 a Frsky Taranis X9D lze připojit k PC pomocí mini USB kabelu. Nejprve vysílačku zapněte a poté zastrčte USB kabel.

Po připojení USB kabelu vyskočí na Taranisu menu. Vyberte první možnost „USB Joystick (HID)“.

Připojená vysílačka se zobrazí v nastavení v „Zařízení Bluetooth a jiná“ jako FrSky Taranis Joystick.

USB Dongle

Pokud nechcete použít USB kabel, je možné se připojit k počítači bezdrátově s využitím USB přijímače – Frsky XSR-SIM WiFi joystick. USB přijímač jednoduše zapojíte do počítače a tlačítkem na přijímači spárujete s vaší vysílačkou.

Létání s USB přijímačem je o poznání komfortnější. USB kabel nikde nepřekáží a nemusíte hledat kabel, který by byl dostatečně dlouhý. USB přijímač se zobrazí v nastavení v „Zařízení Bluetooth a jiná“ jako FrSky Simulator.

Betaflight Passthrough

Betaflight 3.4 a novější umožňují passthrought, což je skvělý způsob, jak připojit bezdrátově vysílačku k počítači bez USB přijímače. Řídící jednotku připojíte k počítači, otevřete Betaflight configurátor a do CLI napíšete:

set usb_hid_cdc = on
save

Deska se restartuje a zobrazí se jako herní zařízení.

Aby vše správně fungovalo, musí být napájena řidicí jednotka (zpravidla pomocí USB) a přijímač. V závislosti na zapojení elektroniky koptéry (a typu řidicí jednotky) může být přijímač napájen přes USB nebo pro jeho napájení musí být připojena baterie. V případě, že je pro napájení přijímače nutné připojit baterii, sundejte si z koptéry vrtule. Nikdy nemějte na vaší koptéře vrtule, když je připojen k počítači a je napájen baterií. Pokud je přijímač napájen pouze pokud je připojena baterie, doporučujeme odpojit video vysílač. Video vysílač často velmi topí a potřebuje kolem sebe proudící vzduch, aby se dokázal chladit.

Stažení a nastavení simulátoru

FPV Simulátorů je celá řada. V současné době je k dispozici Early Demo simulátoru DCL Game, které je k dostání na Steamu zdarma. Hra má velmi věrnou fyziku, hezkou grafiku a výborně zpracované mapy, kde můžete závodit nebo létat freestyle. Ikdyž je DCL Game dostupný zatím jen jako demo, je zdarma a je vhodný jak pro začátečníky, kteří se chtějí naučit létat, tak pro zkušené piloty, kterým se v zimních měsících nechce jít létat ven. DCL Game Demo je ke stažení zde.

Nejdříve zapněte vysílačku a pomocí USB kabelu nebo USB přijímače ji připojte k PC. Poté zapněte simulátor DCL Game.

Po spuštění hry klikněte na záložku settings a vyberte volbu controls. Nastavte mapovaní kanálů (transmitter mapping) podle vaší vysílačky.  Pokud máte vysílačku připojenou k počítači pomocí USB kabelu nebo používáte USB přijímač, vyberte pořadí TEAR. Pokud používáte Betafligt passthrough, vyberte jako „transmitter mapping“ volbu Betaflight. Vyberte mód ve kterém létáte.

Po nastavení vysílačky spusťte závod (race) nebo volný let (freeflight). V dolní liště uprostřed vidíte pozice kniplů. Pozice kniplů v simulátoru by měla odpovídat pozici kniplů na vaší vysílačce.

 

Šťastný let vám přeje

Tým Rotorama

 

 

No comments have been made. Use this form to start the conversation :)

Leave a Reply